Pousada Cachoeira
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Privat strand Strand |
| Aktiviteter Dykning Snorkling Fiske Kanotpaddling Vandring | Spa & Hälsocenter Spa-lounge Helkroppsmassage Ryggmassage | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotellet Pousada Cachoeira Abraão ligger i Abraão och cirka 5 minuter till fots från Meinicke Divers. Det erbjuder terrass och picknickområde. Detta hotell har WiFi i allmänna utrymmen och 16 rum som erbjuder utsikt över trädgården.
Abraãos centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Gästerna på hotellet kommer att befinna sig ett stenkast från Praia da Bica. Gästerna kommer också att uppskatta närheten till Praca Candido Mendes, som ligger ungefär 1 km bort. Gästerna kommer att uppskatta hotellets läge ungefär 6 minuter till fots från Elite Dive Center.
Rummen på Pousada Cachoeira är utrustade med luftkonditionering samt minibar. De har en separat toalett och en dusch i badrummen. I badrummen finns en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar.
Boendet erbjuder en frukostbuffé dagligen. Restaurangen Restaurante Canoas är perfekt för att testa sydamerikanska rätter och ligger i närheten av hotellet Pousada Cachoeira.
- Lokala sevärdheter
- Mangues strand3,1 km
- Colonia Penal de Dois Rios4,8 km
- Soldier's Pool3 km
- Praia de Santo Antonio3,5 km
- Trilha para Lopes Mendes3,1 km
- Santo Antonio3,5 km
- Parrot Peak2,9 km
- Ecomuseu Ilha Grande4,7 km
- Dois Rios4,3 km
- Praia Do Caxadaco3,3 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Bagageförvaring
- Valutaväxling
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Trädgård
- Fritids- och TV-Rum
- Spa-lounge
- Ryggmassage
- Helkroppsmassage
- Dykning
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Vandring
- Fiske
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Rumsservice
- Hushållning
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Uteplats
- Trädgårdsmöbler
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Cachoeira?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Cachoeira till centrum. - ❓
Hur tar vi oss till hotellet Pousada Cachoeira från flygplatsen?
Gäster på hotellet Pousada Cachoeira kan begära busstransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Pousada Cachoeira?
Gäster på hotellet Pousada Cachoeira kan parkera sina fordon på parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta minihotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta minihotell är 35$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på minihotellet?
På minihotellet kan gästerna välja mellan Budgetrum med Queen size-säng, Deluxe rum med Queen size-säng och Superior Fyrbäddsrum.